poniedziałek, 29 kwietnia 2013

25. Czas wraca

Nienawidzę tego, kiedy wszyscy naraz chcą ode mnie wszystkiego, ale jak przyjdzie co do czego to sami  nie dadzą od siebie nic. A że ja ludzi traktuję tak jak sama jestem przez nich traktowana (czyt. coś w stylu:  Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie lub Co dajesz ludziom wraca do Ciebie ze zdwojoną siłą) więc pewnie zaskoczeni nie będą moimi zachowaniami.

Wiem, że przez ostatni czas nie zrobiłam niczego dobrego jeśli chodzi o egzamin dyplomowy, ale właśnie w tej chwili pierdolę to namiętnie, bo jest majówka, mam co do niej plany i nie mam zamiaru nawet kiwnąć palcem na coś, co nie będzie majówkową przyjemnością.
Koleżanka wysłała mi opracowanie pytań z zeszłego roku i chwała jej za to - połowę mojej części pytań do opracowania mam z głowy. Teraz zostało jeszcze tylko (AŻ?!) nauczenie się tego wszystkiego. Na szczęście już większość pisaniny na zajęcia się zakończyła, została jeszcze ostatnia praca, ale to na czerwiec więc powoli ciężary opadają mi z ramion.
Dostałam propozycję pracy. Na zastępstwo. Klucze odebrałam, co miesiąc satysfakcjonująca mnie wypłata, która mnie samej, bez męża i dzieci całkowicie odpowiada.
Od października zaoczna magisterka, chociaż sama nie wiem na co pójdę - filmoznawstwa w tym roku nie otworzą, a licencjat z dziennikarstwa zupełnie mi wystarczy. Na razie pomysłów co dalej brak.

Po raz czwarty i ostatni wyrósł mi kolejny ząb mądrości. Jak to bywa z ósemkami nie wylazł do końca, ale za to pod takim kątem, ze ociera się i drażni skórę, jest poobdzierana od środka, aż czasem czuję smak krwi w ustach. Przy jedzeniu i mówieniu jest jakiś koszmar. Czekam z niecierpliwością na wizytę u chirurga-stomatologa żeby wyrwał mi to cholerstwo w pizdu.

Czasu do tej pory było mało, ale powoli robi się go coraz więcej (jak pisałam już wyżej) także powinnam częściej bywać w blogosferze. Dzięki Bogu za spokojne dni w pracy - można wygospodarować trochę czasu na poczytanie blogów.
Udanej majówki!

7 komentarze

 1. Wylałaś chyba całą swoją frustrację, mam nadzieję, że czujesz trochę ulgi :) Czasem warto wrzucić na luz właśnie, dlatego wzajemnie udanej majówki życzę!
  P.S mnie ząb mądrości męczy od dłużeszgo czasu, nie wyobrażam sobie kolejnych :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi również wyszły już wszystkie zęby mądrości, mniej więcej kiedy miałam 13 - 14 lat. ;P Ale takich problemów nie miałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ósemki brrrrrr... Miałam wycinaną chirurgicznie. Traumatyczne wspomnienie. :P
  Widzę majówka Ci się przedłużyła, że taka cisza tutaj..;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Drugi film do recenzji to było coś z "Żydem" w tytule-niemiecki film propagandowy z lat 30. Niestety, dokładnego tytułu nie znam, ale jeśli chcesz-zapytam:)
  Pewnie wielu ludzi tak ma, że po wyprowadzce z bloku do domu jednorodzinnego nie wyobraża sobie powrotu do tegoż bloku. Pewnie ja też bym tak miała...

  OdpowiedzUsuń
 5. Na ostatnim roku studiów, zmuszona byłam przez dwa semestry chodzić na wybrany przez siebie wykład z innego wydziału. Postawiłam na filmoznawstwo i absolutnie nie żałowałam decyzji. Wykłady nazywały się: 1. Historia filmu polskiego, 2. Historia filmu światowego. Oba świetne i klimatyczne. Kierunek wydał mi się bardzo inspirujący, szkoda zatem, że go nie otworzą:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny blog będe tu często powracać jeśli pozwolisz.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
1. Nie mam tu żadnych zabezpieczeń antyspamerskich dla wygody i szybkości komentowania więc proszę o nie spamowanie oraz nie zamieszczanie komentarzy nie na temat lub związanych z innym postem.
Nie reklamuj się w żaden sposób ponieważ to przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.
Takie komentarze będą usuwane.
2. Każdy ma prawo do swojego zdania i wyrażania opinii, ale proszę to robić w kulturalny sposób.
3. Nie uznaję zasady „obserwowanie za obserwowanie” - obserwuję tylko te blogi, które mnie zaciekawią i do których chcę regularnie wracać. Nawet jeśli ktoś ma bloga na innym portalu niż blogger, a lubię go czytać to dodaję go do swojego czytnika.
4. Miej swoją tożsamość - nawet jeśli nie posiadasz bloga lubi innej strony a chcesz skomentować, podpisz się (imię, pseudonim, mail).
5. Na tym blogu nie jesteś anonimowy! Posiadam lokalizator IP z namiarem na dostawcę internetu z którym będę się kontaktowała w razie jakichkolwiek nadużyć.
6. Moderacja - tylko po to żebym nie przeoczyła żadnego komentarza, także pod starszymi postami.
Dziękuję za uwagę.