poniedziałek, 23 lutego 2015

65. ...and the Oscar goes to... Ida!

Faceci emocjonują się oglądając piłkę nożną, a Myśli Nieoswojone oglądając Oscary i inne wielkie gale wręczenia nagród filmowych. Mam więc nadzieję, że moja reakcja na wygraną „Idy”zostanie wybaczona.
Króciutko i zwięźle napomknę (bo na wywody nie mam ostatnio czasu), że nie byłam pewna co do nagrodzenia „Idy”w wygranej kategorii, raczej obstawiałam na „Joannę” lub „Naszą klątwę”w najlepszym krótkometrażowym filmie dokumentalnym. Po pierwsze dlatego, że teoretycznie nie mieliśmy jakiegoś super konkurenta (tak jak np. „Ida”vs „Lewiatan”), a po drugie dlatego, że były tam aż dwa nasze filmy. Serio, sądziłam, że Lewiatan zamiecie więc kiedy usłyszałam and the Oscar goes to... Ida! z moich ust wyrwało się swojskie O kurwa!
Także z wygranej jestem bardzo dumna, cieszy mnie, tylko jeszcze muszę ten film obejrzeć. Aczkolwiek choćby nie wiem jaką miałabym o nim opinię to i tak uważam, że to bardzo dobrze, iż wreszcie wygrał polski film. Zawiedziona jestem nieco przegraną naszych dokumentów, ale to i tak wielki sukces, że pojawiło się w tym roku tyle nominacji. I z ręką na sercu i trochę smutkiem dodaję, że powinniśmy się z tego cieszyć bo taka sytuacja może się szybko nie powtórzyć. Obym się myliła.

Jestem ostatnio dosyć zapracowana i wstyd przyznać, ale oprócz „Whiplash”nie widziałam ani jednego nominowanego filmu i nie wiem nawet kiedy będę miała czas by to nadrobić. W każdym razie trafiłam w dziesiątkę jeśli chodzi o Oscar dla najlepszego aktora drugoplanowego. Reszty nie mogłam typować z prostych powodów - nie widziałam. Mam nadzieję, że za rok podczas Oscarów jak zwykle będę miała obcykane wszystkie filmy.

1 komentarze

  1. Oskarowej Idy jeszcze nie widziałam, w ogóle, zanim została nominowana, nie miałam pojęcia o istnieniu tego filmu...w moim mieście nie grali go w żadnym kinie...Mówią że "Ida- oskarowy film, którego nikt nie widział"...

    OdpowiedzUsuń
1. Nie mam tu żadnych zabezpieczeń antyspamerskich dla wygody i szybkości komentowania więc proszę o nie spamowanie oraz nie zamieszczanie komentarzy nie na temat lub związanych z innym postem.
Nie reklamuj się w żaden sposób ponieważ to przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.
Takie komentarze będą usuwane.
2. Każdy ma prawo do swojego zdania i wyrażania opinii, ale proszę to robić w kulturalny sposób.
3. Nie uznaję zasady „obserwowanie za obserwowanie” - obserwuję tylko te blogi, które mnie zaciekawią i do których chcę regularnie wracać. Nawet jeśli ktoś ma bloga na innym portalu niż blogger, a lubię go czytać to dodaję go do swojego czytnika.
4. Miej swoją tożsamość - nawet jeśli nie posiadasz bloga lubi innej strony a chcesz skomentować, podpisz się (imię, pseudonim, mail).
5. Na tym blogu nie jesteś anonimowy! Posiadam lokalizator IP z namiarem na dostawcę internetu z którym będę się kontaktowała w razie jakichkolwiek nadużyć.
6. Moderacja - tylko po to żebym nie przeoczyła żadnego komentarza, także pod starszymi postami.
Dziękuję za uwagę.