czwartek, 29 października 2015

74. Halloween

Tradycyjnie, jak co roku:
Źródło: Helios

Za Zestaw 1, czyli aż cztery premiery i specjalne sprowadzanie tychże filmów na maraton, kłaniam się w pas!

3 komentarze

 1. 1 listopada obchodzone jest w Polsce Święto Wszystkich Świętych, nie ma "święta Halloween". Jest tyle pięknych tradycji polskich, które uczą kreatywności, szacunku i mają w sobie tyle radości, jak choćby andrzejki, kolędowanie w strojach kolędników, a wypierane są przez komercję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idę się spalić na stosie, że byłam oglądać w kinie cztery horrory (chociaż mogłam od razu spalić całe kino hurtem).
   Czy Ty naprawdę widzisz coś złego w pójściu do kina (bo ma w nazwie "Halloween"? Może najpierw zapoznaj się z tym jak wyglądają takie maratony, bo takie oceny bez jakiejkolwiek wiedzy, cholernie mnie rażą. Zwłaszcza, że nie masz, jakim widać, pojęcia jakie mam podejście do typowego obchodzenia Halloween w Polsce, a jest ono bardzo krytyczne (co chyba pisałam nawet kiedyś na blogu - ostatni akapit tutaj). Poza tym seans w kinie odbywał się na dwie noce przed Świętem Zmarłych więc jedno drugiego nie wyklucza. Dlaczego piszesz "Święto Halloween" w cudzysłowie jakbym gdzieś nazwała to świętem albo przedkładała nad Wszystkich Świętych albo nawet zastąpiła? Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?
   Czy z tego posta wynika, że nie wiem co to jest Wszystkich Świętych bądź, że go nie obchodzę? Nie. Choć nawet jakbym go nie obchodziła, to mam do tego prawo, gdyż mimo wszystko jest to święto stricte związane z religią katolicką. Rozumiem, że jak ktoś go nie obchodzi, bo jest innego wyznania to jest już zły i niedobry?
   Także daruj sobie, jeśli przyjdzie Ci to bezboleśnie, pisanie mi co to za święto, bo wiem. Oraz wszelkie inne morały także. Zwłaszcza wysnute na podstawie jednego, krótkiego posta.
   Takich wypowiedzi oraz tych od niezbyt elastycznych wyznawców religijnych, mam naprawdę na tym blogu już powyżej uszu.

   Usuń
 2. Hahahaha Jezuuuu to już nawet horrorów nie można "Na Halloween" obejrzeć? :D
  To chyba spotkamy się razem w piekle bo ja dziś mam zamiar jakieś fajne horrorki sobie obejrzeć :) Napisz potem w którym kotle się smażysz to wpadnę na kawkę :D

  OdpowiedzUsuń
1. Nie mam tu żadnych zabezpieczeń antyspamerskich dla wygody i szybkości komentowania więc proszę o nie spamowanie oraz nie zamieszczanie komentarzy nie na temat lub związanych z innym postem.
Nie reklamuj się w żaden sposób ponieważ to przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.
Takie komentarze będą usuwane.
2. Każdy ma prawo do swojego zdania i wyrażania opinii, ale proszę to robić w kulturalny sposób.
3. Nie uznaję zasady „obserwowanie za obserwowanie” - obserwuję tylko te blogi, które mnie zaciekawią i do których chcę regularnie wracać. Nawet jeśli ktoś ma bloga na innym portalu niż blogger, a lubię go czytać to dodaję go do swojego czytnika.
4. Miej swoją tożsamość - nawet jeśli nie posiadasz bloga lubi innej strony a chcesz skomentować, podpisz się (imię, pseudonim, mail).
5. Na tym blogu nie jesteś anonimowy! Posiadam lokalizator IP z namiarem na dostawcę internetu z którym będę się kontaktowała w razie jakichkolwiek nadużyć.
6. Moderacja - tylko po to żebym nie przeoczyła żadnego komentarza, także pod starszymi postami.
Dziękuję za uwagę.